Потрібен ЛОР на Троєщині: як знайти гарного фахівця?
Проблеми з горлом, вухами та носом спричиняють не лише погане самопочуття, але й впливають на комфорт людини. Погодьтеся, коли у вас тече з носа чи постійно болить у горлі, складно приймати адекватні рішення, виконувати свої повсякденні обов’язки та нормально спілкуватися з оточенням. Визначити причину проблеми та усунути її, вам допоможе ЛОР.
Отоларинголог чи більш звична нам назва «лор» – це фахівець, що спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань вуха, носа та горла. Проте тільки досвідчений лікар здатен швидко встановити діагноз та призначити правильне лікування. Саме такі фахівці працюють у клініці Vita Medical на Троєщині (https://vitamedical.com.ua/lor/).
Коли потрібно звертатися до ЛОРа?
Отоларинголог здатен вирішити багато проблем, пов’язаних з вухами, горлом та носом. До нього потрібно звертатися якщо є наступні ознаки:
- поганий слух або його повна відсутність;
- біль в горлі та/чи в носових пазухах;
- часті носові кровотечі;
- закладеність носа та утруднене дихання;
- сірчані корки у вухах;
- кашель та біль у горлі;
- зниження чи повна втрата нюху;
- підозра на алергічне походження нежитю;
- проблеми із середнім вухом та синусами.
Усі ці проблеми зі здоров’ям можуть свідчити про наявність серйозних хвороб, тому не варто зволікати, і при їх появі потрібно одразу звертатися до отоларинголога.
Ознаки поганого лікаря
Кваліфікований отоларинголог ніколи не буде призначати пацієнту БАДи. Такі добавки не проходять фармакологічного контролю та взагалі не є медичними препаратами, а тому їх дієвість не має доказів. З тих самих причин лікар не призначає гомеопатію, а прописує пацієнтам лише препарати, що мають доказову базу, або й оперативне втручання. Наприклад, якщо в пацієнта викривлена носова перетинка, потрібна септопластика (https://vitamedical.com.ua/vse-shho-potribno-znaty-pro-septoplastyku/) для нормалізації носового дихання, а не припарки чи якісь рослинні препарати.
Гарний ЛОР не призначить одразу багато різнопланових медикаментів, оскільки точно знає, що поліпрагмазія є шкідливою для людського організму. Якщо в пацієнта гострий запальний процес одночасно призначається не більше 5 препаратів. Якщо ж потрібне більш ґрунтовне лікування, постає питання про госпіталізацію до стаціонару, а не про збільшення кількості препаратів.
Ще одна ознака поганого ЛОРа – він всі хвороби лікує виключно антибіотиками. Антибіотики не завжди ефективні, а їх неправильне та неконтрольоване використання може спричинити антибіотикорезистентність.
З підозрою потрібно поставитися до фахівця, який призначає проходження досліджень лише в певному діагностичному центрі або ж змушує пацієнтів купувати ліки тільки в конкретній аптеці чи лише певного виробника. Зазвичай за такі «поради» лікар отримує «відкат», а це є плямою на його репутації. Також не варто вдруге звертатися до «фахівця», що користується застарілими методами дослідження. Наприклад, ще є «динозаври», що призначають пацієнтами ольфактометрію – метод визначення відчуттів запахів, хоча він використовувався ще більш як сто років тому. Але гарний ЛОР і не призначає зайвих обстежень, якщо для цього відсутні покази. В арсеналі справжнього фахівця нема лікування чарівними токами чи біорезонансної терапії. Ефективність усіх цих методів викликає сумніви.
Як працює ЛОР-фахівець?
Якщо пацієнт тільки захворів, то в першу чергу йому потрібно звернутися до сімейного лікаря. Якщо ж хвороба продовжується більш як тиждень, а призначене терапевтом лікування не допомагає, потрібно звертатися вже до отоларинголога.
Навмисне здавати якісь аналізи перед візитом до ЛОРа не потрібно, проте якщо у вас вже є на руках результати попередніх обстежень, обов’язково беріть їх з собою. Лікар з ними ознайомиться та візьме до уваги під час діагностики та встановлення причин хвороби.
Спочатку лікар збирає анамнез, переглядає усі наявні у пацієнта документи, проводить його огляд. Оглядає носові пазухи, вуха, горлянку та гортань, проводить ендоскопічне обстеження для встановлення чіткішої картини. Тільки після цього встановлюється попередній діагноз. Далі складається план обстежень та лікування.
Якщо проблема зі здоров’ям пацієнта незначна та не потребує додаткових обстежень, лікування призначається одразу та оговорюється дата обов’язкового повторного візиту до лікаря з метою контролю. В іншому випадку можуть спочатку призначатися додаткові обстеження:
- аналіз крові;
- променева діагностика;
- бактеріологічне дослідження ЛОР-органів;
- КТ, МРТ тощо.
Фахівець призначає обстеження та лікування, що базується виключно на об’єктивних показниках, використовуючи для цього відповідні протоколи лікування.
Гарний лікар завжди пояснює пацієнту усі нюанси діагностики та лікування, розповідає про необхідність та доцільність того чи іншого призначення та завжди дає рекомендації щодо профілактики подібних захворювань в майбутньому. Якщо вам потрібне кваліфікований ЛОР на Троєщині, то не варто витрачати час на довгі пошуки, записуйтеся на прийом у клініку Vita Medical.